Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zalecenia MENu dla Rodziców

Zalecenia MENu dla Rodziców

Drodzy Rodzice,

na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiły się informacje i zalecenia dla Rodziców. Zachęcamy do lektury.

 

               "Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas spędzicie ze swoimi dziećmi dużo czasu. Zwłaszcza, że możecie korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli Wasze pociechy nie ukończyły ósmego roku życia. Pamiętajcie jednak, że plac zabaw to nie jest dobre miejsce na wspólne spędzanie czasu z dziećmi!

Zdecydowaliśmy się na zawieszenie zajęć, żeby najmłodsi nie byli narażeni na kontakt z dużymi skupiskami ludzi. Dlatego też chodzenie na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem. 

 

Akcja #ZostańwDomu z dzieckiem w praktyce

 

W internecie, a szczególnie na blogach o rodzicielstwie znajdziecie mnóstwo inspirujących pomysłów, jak urozmaicić czas swoim dzieciom. Zachęcamy do szukania w sieci inspiracji, my natomiast zebraliśmy dla Was najważniejsze pomysły.

Co można robić z dzieckiem w domu?

  • Grać w planszówki, karty, warcaby, szachy.
  • Czytać książki, bajki, komiksy.
  • Oglądać pasma dla dzieci w telewizji lub filmy dokumentalne na platformach vod.
  • Uczyć się – pamiętaj, że wiele szkół i przedszkoli decyduje się na naukę zdalną i mogą zlecać Wam i Waszym dzieciom różne zadania.
  • Może czas na nowe hobby? Majsterkowanie, robienie na drutach czy gra na instrumencie może przypadnie najmłodszym do gustu.
  • Leżakować (opcja również dla dorosłych).

Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!"

 

Data dodania: 2020-06-03 12:33:48
Data edycji: 2020-06-03 12:35:53
Ilość wyświetleń: 286
Bądź z nami
aktualności i informacje